Pozvánka na překladatelský večer

Překladatelský večer se tento měsíc nekoná první pátek v měsící, jak je víceméně obvyklé, ale třetí sobotu v měsíci. Jedná se o sobotu 15.května a celá akce spočívá v pěším výletu na Okoř. Vy, kdož jste dostatečně odvážní, abyste se výletu zúčastnili, máte v podstatě tři možnosti:

1.) Odjet z „Kulaťáku“ autobusem číslo 147 v sobotu v 10:53 (nebo 11:18) na zastávku Výhledy. Po opuštění autobusu se dát přes silnici směrem k Starosuchdolské restauraci, tam se patřičně posilnit a ulicí „Ke kozím hřbetům“ se probojovat až ke žluté (turistické) značce. Po ní do Unětic a dál po modré až na Okoř.
2.) Dojet vlakem do Kralup. Z nádraží vede na Okoř cesta po červené značce. Dle vyjádření slovutného stopaře Orla má tato cesta „hnusnější začátek cesty, ale pěknější konec“.
3.) Existují i jiné trasy, například Divoká Šárka – Okoř, ale jejich průběh nebyl (námi!) zmapován, proto si musí vážený cestovatel detaily obstarat sám. A pokusit se nezahynout v pustině.

Akce samotná proběhne v podhradní restauraci „Dělová bašta“ od osmnácti či devatenácti hodin, bude upřesněno. Na cestu zpět lze pomýšlet například skrzevá flamendr autobus ze sousedních Noutonic, ktery vyjíždí ze zastávky vzdálené cca 20 minut v krásných 23:35 a míří opět na Kulaťák. Není ovšem zcela vyloučeno, že doprava bude obstarána jiným, pohodlnějším a kolektivním způsobem!.