„Což mi všechno připomíná

stránky Splavu už jsme (k těmto účelům) odepsali?“ zeptal se Jan a mně došlo, že je to správná otázka. Nojo, vždyť já jsem na ně už nic nepsal, ani nepamatuju! Klikl jsem tedy na www.splav.cz a nestihl se divit – poslední záznam je ze 4.prosince 2008! Tomu říkám vytěsnit vlastní doménu, se vším všudy.
Takže to trochu napravíme a začneme od úvodních uvozovek, které se vztahovaly k zítřejším Bubeníčkům. Jak vidno na Facebooku nebo na stránkách JTP, bude se jednat o narozeniny časopisu Plav, pro ty z vás, kdo neradi klikají, zde je text pozvánky:

Bubeníčci se konají se na tradičním místě (Divadlo Na Prádle, Praha 1 – Malá strana, Besední ul.) – a v tradičním čase od 19:30. Srdečně vás zveme na oslavu čtvrtých narozenin měsíčníku pro světovou literaturu Plav. Oslavíme je scénickou četbou z textů vyšlých v posledních měsících v Plavu: uslyšíte ukázky z čísla hororového (například Jean Ray: Fantóm v podpalubí), skotského (například James Kelman: Souhvězdí) a též trochu kavkazské poezie – ale dojde i na mnohé další texty. Účinkovat budou osvědčení interpreti v čele s Hanou Kofránkovou a k tanci i poslechu zahraje Jiří Šlupka Svěrák. Večer proběhne pod režijní taktovkou Kateřiny Veselovské a k vidění budou redaktoři Plavu i jiná dobrá společnost…

…a ve zrychleném řízení si také prolítneme čísla toho samého časopisu, která mezitím stihla vyjít:

Lze si povšimnout, že i když máme prvního května v tom okamžení, poslední číslo se datuje do února. To je správně, protože číslo březnové vyjde spolu s číslem dubnovým v květnu. Došlo k řadě nešťastných příhod, jejichž vyústěním je právě tato skutečnost :)

Co zmínit dál? Blíží se Šrámkova Sobotka (viz například Facebook) a Splav se utěšeně rozrůstá o další a další děti, čímž se postupně plní věštecká slova vy-víte-koho: „Tak si poroď děti a do toho Splav!u si je hoď!“.
Nashledanou na podzim..