Nový rok

Nový rok se převalil přes naši sdílenou realitu s intenzitou parního válce, žehlícího žhavý asfalt na vnějším pražském automobilovém okruhu. Je tedy načase zvěstovat splnění nějakých restů na této doméně a slíbit si, že v roce letošním se nebudou opakovat. Značnou výhodou takového kroku jistě je, že stejně jako ostatní novoroční předsevzetí je předem určen k zániku. A aby se udržela vertikální obrazová a dějová chronologie, začnemě pěkně od konce: právě vyšlo nové číslo časopisu Plav. Věnované je literatuře německé a naleznete ho na pultech svých oblíbených knihkupectví.

Těsně před tím se konal první letošní překladatelský večer a byl doprovázen novým číslem časopisu Plav Revue. To na pultech žádných knihkupectví nenajdete, ale zato si ho můžete stáhnout z těchto stránek. Případně si můžete stáhnout verzi tiskovou a časopis si doma složit. Jak neodolatelné, co?
Z hlediska časové osy se momentálně nacházíme na přelomu roků 2005 a 2006, čili je na čase si popřát všechno nejlepší. A uvědomit si, že:

Konec roku 2005 byl hektický. Vánoční mumraj zuřil naplno, ulice byly plné dárkuchtivých rabovačů nákupních center, ručička teploměru se schovávala někde kolem nuly a na Prahu se sypal sníh (ono asi i na ostatní města v Čechách, ale trocha pragocentrismu ještě nikoho nezabila). Na sklonku roku vyšlo biblické číslo časopisu Plav, plné textů o Bohu, před Bohem, za Bohem, nikdo nesmí stát.

Na začátku prosince se konal vánoční překladatelský večer, během kterého proběhla generálka, premiéra i derniéra divadelní hry Szilárda Borbélyho „Dokud Jezule v srdcích spí aneb Jesličkové mystérium“. Sukces to byl náramný (Lomoz, Hubert a Pája v rámci hry vystoupili coby rapující trio pasáčků!), pokud jste si to nechali dobrovolně ujít, zkuste tuto zkušenost částečně nahradit četbou časopisu  Plav Revue, kde je text hry uveden kompletní. K dosažení zde.
A to… je vše..